- 40 %
Akce Skladem

Dunlop Max Progress

Cena
59 Kč 99 Kč
Dostupnost
Výrobce
Kód zboží
dunlop-maxprogress
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Míč MAX PROGRESS, větší o 6% než míč Dunlop Pro. Má o 20% větší hang-time (doba letu) než je standard. Určený pro rekreační a začínající hráče. Doporučujeme.

Pokud si chcete hru opravdu užít, nepodceňte výběr vhodného míčku. Pokud se squashem začínáte a zvolíte špatný míček, nebude vás hra bavit a pravděpodobně na squash zanevřete. Vhodný míček vám tak zajistí kvalitní hru přesně podle vaší hráčské úrovně.

Dvě poloviny prvotřídní gumy slepené k sobě kvalitním lepidlem, s dutinou uvnitř – to je míček na squash. Většinou má černou barvu, setkat se ale můžete i s modrou či bílou variantou. Míčky se dělí podle velikosti, ale především rychlosti. Rozdílnou rychlost zajišťuje různá hustota gumy a vnitřní tlak míčku. Na první pohled ale rozdíl nepoznáme. Pro snadnější orientaci se tak míčky odlišují podle barevného označení.

  1. pravidlo – aby hra za něco stála a míček odskakoval tak, jak má, je potřeba jej před hrou zahřát na určitou teplotu. Stačí k tomu pár cvičných úderů do stěny.
  2. pravidločím měkčí míček je, tím má menší odskok a je pomalejší. Platí tedy, že začátečníci potřebují tvrdší míček, který lépe skáče a je rychlejší. Pokročilejší hráči hrají s měkčím míčkem, který je pomalejší a má menší dráhu odskoku. A profesionálové mají super měkké míčky, které jsou extra pomalé s malou dráhou odskoku.

 Základní rozdělení míčků poznáte podle počtu teček a barev teček.

Dunlop Max Blue

Modrý míček bez tečky - Dunlop Max Blue

Míček pro děti a úplné začátečníky. Je o 12 % větší, než běžné squashové míčky. Díky tomu má také daleko vyšší rychlost, dráha odskoku je o 40 % větší. Je vhodný pro úplné squashové začátky.

Dunlop Max Progress

Černý míček bez tečky – Dunlop Progress

Podobně jako míček s červenou tečkou je určen pro začínající a mírně pokročilé hráče. Je ale o 6 % větší než standardní míček na squash. Míček je tvrdší, stále dostatečně rychlý a jeho dráha odskoku je o 20 % větší.

Dunlop s modrou tečkou

Míček s modrou tečkou

Ideální pro začínající nebo rekreační hráče. Míček je tvrdý, má větší odskok a je tedy rychlý.

Dunlop s červenou tečkou

Míček s červenou tečkou

Pro začínající a mírně pokročilé hráče. Míček je o něco měkčí, má menší dráhu odskoku a je středně rychlý. Nutí sportovce k lepším výkonům a zrychlení hry.

Dunlop Competition

Míček s jednou žlutou tečkou – Dunlop Competition

Vhodný pro středně pokročilé až pokročilé a klubové hráče. Míček je měkký, super rychlý, má malou míru odskoku (o 10%). Nutí hráče k rychlým pohybům a hra s ním je tedy dobrou přípravou na profesionální dráhu.

Dunlop Revelation Pro

Míček se dvěma žlutými tečkami – Dunlop Revelation Pro

Profesionální míček. Měkký, odskok je velmi malý, hra s ním vyžaduje vysokou technickou zručnost hraní. Zcela nevhodný pro amatérské hráče.

Rozhodně vám doporučujeme zvolit míčky společnosti Dunlop. Jsou nejkvalitnější, mají nejdelší životnost, jsou uznávané světovými squashovými asociacemi a federacemi a většina turnajů se hraje právě s míčky této firmy.

{jcomments on}