Rampušák aneb rozloučení s lyžařskou sezónou 2012

V pátek 16.3. chvíli po poledni jsme vyrazili na víkend do Orlických hor. Sněhu bylo dost a počasí jako z pohádky nás provázelo po všechny tři dny. Ubytovali jsme se na starém, ale překrásném mlýně v Polance.

 

V sobotu jsme hned po ránu vyrazili do Deštného (asi 10km). Běžecké tratě perfektně upravené a stopa po ránu pěkně přimrzlá...takže, co víc si přát. Nastoupili jsme do stopy a po hřebeni jsme postupovali k nejvyššímu vrcholu Orlických hor na Velkou Deštnou 1115 m n. m. Po krátkém odpočinku u chaty Horské služby pokračujeme kolem Šerliškého mlýna  na Masarykovu chatu. Zde zelňačka s chlebem a  "červená " točená limonáda  tkz. na vzpomínky.....

Dále pak vyrážíme kolem polských sjezdovek po hraničním hřebeni na Sedloňovský vrch 1005 m n. m. Je zde krásná vyhlídka do Králolovehradeckého kraje... Pak už nás čekal jen pětikilometrový sjezd zpět do Deštného. Rychle jsme se převlékli do suchého a kolem 17 hodiny hurá do areálu Marty 2 ke sjezdovkám, kde již od 14 hodin běžel program plný soutěží a vystoupení "Rampušák 2012". Stánek hned vedle podia s teplou medovinou a griotkou nás provázel celým večerem.

Jako ukončení programu a poděkování za letošní zimní sezónu nechyběl večer krásný ohňostroj. Akce opravdu vydařená...takže za rok opět znovu!

Ahoj Láďa

{yoogallery src=[images/stories/]}