Jak vybrat odrážedlo

Je Vaše díte ještě příliš malé na klasické jízdní kolo, ale vy byste byli rádi, aby již začalo trénovat a naučilo se držet rovnováhu? Kupte mu hit posledních let - dětské odrážedlo.

Odrážedlo, je dobrou průpravou pro výuku jízdy na kole. Začínat se dá už brzo - ve věku 2 let dítěte. Odrážedlo je určené pro děti, které již chodí a mají touhu se učit udržet rovnováhu. Dítě se lehce naučí během krátké doby držet rovnováhu, zatáčet a odhadnout vzdálenost.

Aby dítě dokázalo na odrážedle samostatně jezdit, je důležité:

  1. Dítě musí ze sedla dosáhnout na zem celými chodidly, ne pouze špičkami nohou. Špičkami se dítě není schopno pořádně odrazit. Je to také důležité pro bezpečnost dítěte. Bezpečný dosah na zem zabraňuje pádům a dítě se tolik nebojí.

  2. Dítě musí ze sedla dosáhnout na řídítka, aby mohlo odrážedlo pohodlně ovládat.

  3. Stejně jako u jízdního kola, je nutné, aby dítě při postavení rozkročmo nad odrážedlem mělo mezi rozkrokem a horní rámovou trubkou dostatek místa.

I když odrážedlo dítěti při zkoušení vyhovuje, zjistěte, v jakém rozsahu lze nastavovat výšku sedla. Děti rostou rychle a může se stát, že sedlo za pár měsíců již nedokážete nastavit na potřebnou výšku. Dítěti se také musí odrážedlo držet pohodlně, aby bylo schopno dobře zatáčet. Vyzkoušejte také, zda se s řídítky hladce otáčí, což je dáno kvalitou hlavového složení. Gripy řídítek u odrážedla by měly mít vyvýšený lem na krajích, aby se dítěti z řídítek nesmekaly ruce.

Pro bezpečnost začínajícího cyklisty je nezbytné vybavit jej cyklistickou helmou pro ještě větší bezpečí. Je také rozdíl v pohodlí a jízdních vlastnostech mezi odrážedly s plnými koly a odrážedly s lepšími klasickými nafukovacími koly. Také všechny komponenty, které se otáčí, stojí za pozornost a je dobré je mít co nejkvalitnější. Kovová odrážedla tak většinou vedou nad plastovými a dřevenými modely.

{jcomments on}