Jak vyměnit brzdu u inline bruslí

Pokud jste aktivním bruslením svoji brzdu "obrzdili" nebo pokud je brzda vyrobena z nekvalitního materiálu a pro jistotu vám nebrzdí vůbec, je čas ji vyměnit. Podívejte se na jednoduchý návod, jak na to.

Vždy je dobré mít jednu náhradní brzdu doma k dispozici. Když ji budete už nutně potřebovat, nemusí být zrodna k dostání. Navíc, co jiný typ brusle a výrobce, to jiný typ brzdy!!! Vyvarujte se sjetí až do plastového držáku, ve kterém je brzdový špalek uchycen.

Pokud je brzda natolik sjetá, že brzdění přestává být účinné (plocha brzdy je malá, příp. zvednutí špičky brusle při brzdění je již nebezpečně vysoké), měl by se vyměnit gumový brzdový špalík. Na některých brzdových špalících bývá vylisována ryska, podle které se dá poznat, že je již brzda příliš opotřebovaná. Každý model nebo řada modelů vyžaduje svůj speciální typ brzdového špalku.

Brzdový špalík je většinou k držáku brzdy uchycen jedním šroubem, který se dá uvolnit imbusovým klíčem nebo šroubovákem. Po odšroubování šroubu lze původní brzdový špalík odstranit a nahradit špalíkem novým. Dejte si pozor na dobré přitažení nového brzdového špalíku, ale zároveň si dejte pozor, abyste při utahování nestrhli závit šroubu.

 brzdy

Brzdy pro inline brusle

Odborný servis

Pokud si s výměnou a údržbou inline bruslí nevíte rady, nebo si na domácí výměnu koleček, ložisek či brzdy netroufnete sami, využijte služeb našeho odborného servisu inline bruslí. Profesionálové se vám na kolečkové brusle podívají, provedou diagnostiku a opraví, co je třeba! Náš servis najdete na kamenných prodejnách v Havlíčkově Brodě a Žďáře nad Sázavou.

Servis inline bruslí  Odborný servis inline  Výměna koleček 

{jcomments on}