Croozer Dog - recenze vozíku pro psy

Zdravím všechny příznivce cyklistiky a zároveň majitele nějakého čtyřnohého společníka. Já jsem také jedním z těch, kteří nejsou sami, ale sdílí domácnost s pejskem (a s přítelem). Náš pes se jmenuje Dingo a je mu 7 let. Za dobu společného soužití se stal naším věrným a opravdovým společníkem téměř kdekoli. Proto jsme se rozhodli umožnit našemu pejskovi být s námi i na cyklo-výletech, které tak rádi pořádáme.

Dingo je dobrý běžec, ale ne zas tak dobrý, aby s námi vždy udržel tempo. A když jsem jednou náhodou na internetu objevila Croozer Dog, bylo rozhodnuto. S odstupem času musím přiznat, že ta investice za to prostě stála!

Croozer se stal takovou pojízdnou boudičkou kdekoli na našich cestách. Je dobře skladný, takže se bez problému vejde do kufru našeho auta. Proto není problém ho přemísťovat jakkoli daleko, například když jedeme na dovolenou.

Croozer není těžké složit či rozložit dle momentální potřeby a zvládne to úplně každý. Crooozer má dva vchody a dvě okénka opatřená síťkou, aby pejsek nemohl vyskočit a byl chráněn proti případným odlétajícím kaménkům od kola. Síťka se dá ale i rozepnout a srolovat a pejsek připnout uvnitř na popruh zamezující případnému vyskočení. Z vlastní zkušenosti musím říct, že Dingo jezdí i bez síťky nepřipnutý a ještě se nestalo, že by vyskočil.

Croozer je navrhnut tak, že při zastavení si můžete kolo položit na zem a vozík zůstane pevně stát. Při jízdě Vám nijak nebrání, jen do kopce se s těžším nákladem trochu víc zapotíte. Při dešti má vozík v přední části ochraná plastová dvířka, která zabrání promoknutí.

První zkušenost Dinga s vozíkem byla nedůvěra a očichávání. Spolehlivě zabral až párek, díky němuž se nám podařilo Dinga přesvědčit, aby do vozíku nasedl. V první chvíli po rozjezdu byl překvapený a trochu strnulý strachem, ale po pár kilometrech se uklidnil a lehl si. Od té doby si už Dingo nastupuje sám a s vozíkem jsou spřízněni. Vždy, když ho uvidí, ví, že pojedeme ven, a že na nás čeká spousta úžasných dobrodružství....

.........a pak že starého psa novým kouskům nenaučíš.